Populer Hikayelerimiz, Sarkilarimiz

Canim kuzucugum hikaye dinlemeyi, okumayi cok sever. Bunun yaninda sarki soylemekten, dans etmekten de hoslanir. Sarkilar konusunda bir hayli secici ve seckincidir.

Sizlerle Kaan'in dinlemekten hoslandiklarini paylasmaya calisacagim :)

Lambaya Püf De (02/11/2011)
Kaan hayal avcıları isimli tv programını seyrettiğinden beri onalrın söylediği şarkılar dilinde. Hem de türkçe, ingilizce ve bilimum dillerde. Tüm bunların yanında bu akşam yatarken lambayı kapatırken ağzıma ambaya püf de şarkısı geliverdi. Kaan gülmekten kırıldı. Ben şarkıyı söylüyorun Kaan kahkahalar atıyor. Bir süre sonra da ben lambaya püf de dedikten sonra "off" demey başladı. Arkasından tamamlıyorum "of deme püf de". Tabi şarkının devamındaki perdeyi çekme kısmında da mizansen hazırıd. eliyle çekme hareketi yapıp "çektiiim" diyordu bızdık :)
Ama aslında şarkının erotik içerikli olması da benim gafım. Şimdilik bu kadarını söyledim. Gerisini kendi aklı erdiğinde öğrenir nasıl olsa:)
Lambaya püf de
Of deme püf de
Perdeyi ört kız
Çekmede ört kız
Bu arada of deme değil hoh deme olduğunu da öğrendim.

Çadırımın Üstüne Şıp Dedi Damladı (Haziran 2011)
Kaan müzik tutkunu bir çocuk. Her tülü müzik aletini çalmak istiyor. Ve kaliteli müzik dinelmekten büyük zevk alıyor.
Ailecek Candan Erçetin severiz. Arabada da "Aman Doktor" cd si çalar. Kaan bu cdden kendine bir şarkı beğendi ve sürekli o şarkı çalınıyor araba gezilerinde. "Çadırımın Üstüne Şıp Dedi Damladı".
Küçükken benim de favorimdi bu şarkı. Beni oynatabilmek için hemen bunu söylerlerdi ve ben de hoop ortaya çıkar dans ederdim. Oğlum bu konuda bana çekmiş sanırım. En azından bir özelliği bana benzemiş :)

PIR PIR KEDI - 07/01/2011
Bu hikaye "caillou discide" kitabini okurken uyduruldu :) Uyku oncesi kitap okumalarimiz bir turlu bitemedigi ve hikaye zamanindan uyku-ninni zamanina bir turlu gecemedigimiz icin hikayedeki elektrikli dis fircasinin sesi ile duvardaki kedi resmini birlestirip uydurulmus bir hikayedir. Kaan'in favorisi bu aralar pir pir kedi, bayiliyor :)  :

Bir varmis bir yokmus. Evvel zaman icinde kalbur saman icinde deve tellal pire beber iken ulkenin birinde bir kedi yasarmis. Bu kedi dis doktorunda calisir ve "piiir piiir" diye sesler cikaran bir elektrikli dis fircasi kullanirmis. Kedicigin kendisi de piiir piirr diye sesler cikardigindan adi pir pir kediymis. Pir pir kedi cok guzel yemek yaparmis. Bir gun arkadaslarini aksam yemegine cagirmis.

O gun eve giden pir pir kedi arkadaslari icin cok guzel yemekler pisirmis. Corba yapmis. Pilav yapmis. Yanina etli kurufasulye ve tatli da pisirmis. Masasini bir guzel hazirlamis. Ortu ortmus. Tabaklari, catallari, bicak ve kasiklari koymus. Peceteleri, bardaklari yerlestirmsi. Yesil salata da yapip masaya koymus ve arkadaslairni beklemeye baslamis.

Pir pir kedinin arkadaslari tek tek gelmisler. Hepsine hosgeldin demis bizim kedicik. Herkes geldikten sonra oturup yemeklerini afiyetle yemisler. Arkasindan da oyunlar oynamaya baslamislar. Sessiz sinema oynamislar, sarkilar soylemisler cok eglenmisler. Gece gec olunca Pir pir kedinin arkadaslari evlerine gitmis.

Pir pir kedi masayi toplamis. Bulasiklari bulasik makinesine yerlestirmis. Etrafi silmis supurmus banya yapmis. Bir bakmis cok yorgun. Hemen pijamalarini giymis. Yatagina yatmis ve cd calarina da ninni cd si koymus.
"Mini mini ogluma(pir pirima) ninniii"
Pir pir kedinin gozleri yorgunluktan kapanmis. Bu arada ninni dinlemeye devam ediyormus.
"Tipis tipis ogluma(pir pirima) ninniii....."

Ve Pir Pir derin bir uykuya dalmis diyemiyoruz cunku genelde hikaye tekrar tekrar anlatiliyor bizim uyku zamaninda. Iyice uykumuz gelip sadece ninni dinlemeye itiraz etmeyene kadar :)