Kaan'dan Küçük Notlar

  • Geçenlerde Aralığın ortası(2011 sonu) gibiydi sanırım bir arkadaşımla telefonda konuşuyoruz. Kaan elinde sanırım kalem kağıtla bir edalı geldi. "Anne bir kardeşim olması için ne yapmamız gerekir?". Ben şokta sessiz dururken arkadaşım telefonda kahkahalara boğuldu. oğlum ne kardeşi? "Anne ne yapmak lazım?" Tam çaışma kararı almışken bu da nereden çıktı? Ben hemen kendimi toparlayıp karşı atağa geçtim. "Kardeş mi istiyorsun oğlum?" Tabi cevap evetti. Kardeşinle oyuncaklarını paylaşacak kadar büyümen gerekiyor dedim sessizlik oluştu. Evet doğru cümleyi kurmuştum. Kaan döndü arkasını gitti. Konuyu doktoru Ayça Hanımı görmeye gittiğimizde de anlattım. Ayça Hoca Kaan2ın ağzından lafları bir bir aldı. Meğersem kızmak için kardeş istiyormuş. Hırpalayacak birilerini arıyor yani:\
  • 23/11/2011 Kaan ile oynuyoruz. Ben otobustum. Kollarım kapı o içine biniyor ve gidiyorduk. Sonra Kaan karınca olmaya karar verdi. Yerde emeklemeye başladı. Bana da yaklaşınca "kıış kış" demem gerektiğini söyledi. Ben de aa ne cici karınca gel dedim. Hayır kış kış diyecekmişim. eh ben de dedim."Kııış kış karınca." elimlede kışladım. Hemen emekleyip döndü uzaklaştı ve "Kıştım." :) 
  • 20/11/2011 Pazar günü akşamları babaannemize gidiyoruz. bu akşam döndükten sonra her zamanki gibi limizi yıkamamız gerekiyordu. Kaan bazen kendi koşa koşa gitse de bugün nazlanacağı tuttu. Biz de klasik taktik anne kimin elini yıkayacak dedik. Babamızda benim yıka deyince Kaan atladı geldi. Yıkadıktan sonra da önce Kaan yıkadı dedim ben de. Kaan'dan da gelen yanıt şu oldu: Babasına "Kusura bakma ben senden önce yıkadım" ama söyleme tarzı elleri bir sallama falan biz koptuk gülmekten. Hemen arkasından demez mi " kusurayı da öğrenmişim" :) Eh daha başka diyecekl kalmadı :)
  • 19/11/2011 Kaan'ın başucu kitabı "Altın Kemek Efsanesi" oldu. McDonald's a giderken bile almak istiyor yanına :) Biraz önce almış eline kapağını açmış okuyor. "Bak anne McDonald's'a otobusle gidilirmiş. Kural böyle burada öyle yazıyor." Eh oğlum istediklerini yaptırmak için kitap bile çıkarır. Ardından ekliyor. éGeçen gün neneyle McDonald's a otobusle gitmiştik. Hem de altıyola.". Eh ben de hemen nene gelince yine gidersiniz diye konuyu kapatmayı başardım :)
  • 16/11/2011 sabah masamda bulduğu selobantı aldı. Biraz açtı ve masamdaki rafa yapıştırıp sallandırdı. Bebekler için dönence yaptım demez mi :)
  • 15/11/2011 bu aralar Kaan toplama işlemine taktı. Hadi neyse onu geçelim. adam biliyor 2+2 kaç eder. Hatta a zero + a zero yu bile biliyor. Ama bana şunu sordu "Anne kıkır artı kıkır kaç eder?". Tabi ben afalladım. Ne demek o kaç ki?. Kaan'ı bir gülme aldı. "Kıkırkıkır eder. bak böyle" deyip kıkırdayama başladı. İkimiz de kahkahalarla gülüyorduk sonrasında. Zaten okulumuzun sahibesi Nilüfer Hanım da bu alem bir çocuk deyip duruyor.
  • 30/10/2011 İlk defa kendi rızası ile çorba, mercimek çorbası pişirmemi istedi. böceklenen mercimek dolayısı ile alışverişe gittim ve mercimek alıp hemen pişirdim. Afiyetle yedi kuzucuk akşamüstü öğününe anca yetişti tabi :)